آخرین بروز رسانی سایت دوشنبه هفتم دی 1394 / 09:14:23 صورت گرفته است.

آموزش الکترونیکی (قسمت 2)

اغلب دانشگاه ها و موسسات آموزشی که در حوزه آموزشهای مجازی یا اصطلاحا آموزش الکترونیکی فعالیت می کنند خود دارای معاونت هایی برای تولید محتوای الکترونیکی هستند و سعی دارند محتوای آموزشی خود را مطابق دیدگاه اساتید و کارشناسان تکنولوژی آموزشی خود تولید نمایند . در این شرایط روال تولید محتوا ممکن است با توجه به ویژگی های درس یا موسسه متفاوت باشند اما بکار گیری برخی نکات مطرح شده در این گزارش می تواند به افزایش کارایی مجموعه کمک کند و محتوا به صورت جذاب تری درآورد.تولید محتوای الکترونیکی

 

مطالعه بیشتر...

آموزش الکترونیکی (فصل 1)

از این سری آموزشها به بررسی تولید محتوای الکترونیکی و آموزش مجازی می پردازیم .

یکی از دستاوردهای مهم فناوری های نوین اطلاعات، تاثیر و کاربرد اینترنت در آموزش، آموزش های الکترونیکی و آموزش های از راه دور است. تعاریف بسیاری از آموزش از راه دور و شکلهای ارتباطی از راه دور وجود دارد، ولی آنچه مسلم است در این نوع آموزش ها فرصت های آموزشی برای هر کس در هر کجا و هر زمان مهیا می گردد، در حالی که نظام های عادی آموزشی از این امکان بی بهره هستند.

اگر تا دیروز آموزش تنها از معلمان و مربیان سود می برد و کتاب به عنوان اصلی ترین منبع اطلاعاتی در امر آموزش محسوب می گشت، امروزه آموزش با ابزارها و محیطهای جدید ارتباطی روبرو شده است. پیشرفتهای اخیر در صنعت رایانه و اطلاع رسانی، ورود و ظهور شبکه های اطلاع رسانی محلی، منطقه ای، و بین المللی و به ویژه اینترنت، چند رسانه ها، فناوریهای ارتباطی، ابزارها و روشهای جدید را پیش روی طراحان، برنامه ریزان و مدیران و مجریان برنامه های آموزشی قرار داده است. نفوذ فناوریهای جدید اطلاعاتی به مراکز آموزشی(از مدارس تا دانشگاه ها) و حتی منازل، روابط ساده معلمی و شاگردی را به طور کلی دگرگون ساخته است. به این ترتیب، الگوهای سنتی یادگیری متحول شده اند و کاربران با حجم گسترده ای از اطلاعات و دانش مواجه هستند.

از مهمترین دستاوردهای آموزش الکترونیکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

افزایش کیفیت یادگیری و آموخته های دانش آموزان و دانشجویان
سهولت دسترسی به حجم بالایی از اطلاعات و دانشهای موجود در جهان
دسترسی سریع و به موقع به اطلاعات در زمان بسیار اندک
کاهش برخی هزینه های آموزشی
بالا بردن کیفیت، دقت و صحت مطالب درسی و علمی
ارتقای علمی دانش آموزان و دانشجویان

نحوه ی ساخت favicon برای وب سایت

خب سوالی که برای خیلی از طراحان و دوست داران وب مطرح می شود این است که چگونه برای وب سایت خود یک favicon درست کنیم .

اما اولین نکته ای که لازم است اینجا مطرح کنم تعریف favicon می باشد .

favicon چیست ؟ favicon ، لوگو یا عکس کوچکی است که در بالای پنجره مرورگر کنار نام وب سایت به نمایش در می آید در واقع مخفف کلمه ی انگلیسی (favorite + icon) به معنی آیکن مورد علاقه می باشد . در واقع وجود این عکس و لوگو در وب سایت هایی که طراحی می کنیم و یا طراحی می شن که چهره ی سایت ما در نظر مخاطب بهتر جلوه کند و به زیبایی سایت کمک می کند .

مطالعه بیشتر...